Bez povoleného JavaScriptu není tento web plně funkční!

Výmar- Sdílená paměť

Vloženo: 23. června 2026 v 13:16

Platnost do: 31. srpna 2026 v 23:59

Výmar- Sdílená paměť

V polovině května jsme se zúčastnili česko - německého setkání v německé spolkové zemi Durynsko, přesněji ve městě Výmar. Většina si toto město ihned spojí s Výmarskou republikou, což bylo mimo jiné jedno z témat, o kterých jsme debatovali. Dalšími tématy byly například nacistická či komunistická ideologie a velmi bolavé téma dodnes - odsun pohraničních Němců po 2. světové válce. Všechna témata byla předmětem zajímavých debat či skvělých her. Vše bylo organizováno skupinou ANTIKOMPLEX v rámci programu ERASMUS+. Do Výmaru přijelo 15 českých studentů z různých koutů naší země a 10 studentů z Německa. Každý z nás do programu přinesl něco výjimečného, čímž se setkání stalo ještě lepším. Všichni jsme si to užili a k tomu všemu jsme si odvezli nové poznatky.
Kilián Smutný a Tobiáš Těmín, kvinta

Galerie